Bergamotka | BodhiCosmetics
aromaterapia balsam ciało dyfuzor eteryczny kostka krem kuracja kąpiel masaż mydło odżywka olejek peeling pielęgnacja prysznic płyn szampony sól trzcina włosy świeca żel żel pod prysznic
Olejki eteryczne
Bergamotka
10 ml

Olejek z bergamotki ma świeży, kwiatowo pachnący zapach rozpoznawalny w herbacie Earl-Grey. Olejek ten ma właściwości antyseptyczne i antywirusowe. Pomocny w leczeniu opryszczki, stanów zapalnych skóry, liszajach i trądziku. Olejek z bergamotki stosuje się w leczeniu stresu, depresji, lęków i anoreksji. Ma działanie uspokajające, daje uczucie zrelaksowania i poczucie szczęścia.

Sposób użycia:

  • inhalacji i aromatyzacji powietrza ? działa antyseptyczne i antywirusowo, dezynfekuje. Pojemniczek na wodę w kominku aromatycznym napełnić wodą i dodać od 3 do 6 kropli olejku eterycznego.
  • kąpieli - pomaga w zasypianiu. Na jedną kąpiel stosuje się od 6 do 12 kropli olejku eterycznego. Należy je dokładnie wymieszać z ciepłą wodą w wannie. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut
  • masażu -stosowny w napięciu nerwowym, stresie, depresji i apatii.  4 krople olejku mieszamy z 1 łyżką olejku bazowego

Wskazówka: Przeciwwskazania w stosowaniu: Nie stosować u kobiet w ciąży i dzieci. Nie stosować bez rozcieńczenia. Nie stosować tuż przed ekspozycją skóry na słońce. Nasze olejki eteryczne stosuje się tylko do użycia zewnętrznego Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła i wilgoci.