Eukaliptus | BodhiCosmetics
aromaterapia balsam ciało dyfuzor eteryczny kostka krem kuracja kąpiel masaż mydło odżywka olejek peeling pielęgnacja prysznic płyn szampony sól trzcina włosy świeca żel żel pod prysznic
Olejki eteryczne
Eukaliptus
10 ml

Olejek eukaliptusowy (Eucalyptus globulus) Olejek eukaliptusowy kojarzy nam się z Australią, gdzie występuje ponad 700 gatunków tej rośliny i gdzie tradycja pozyskiwania i wykorzystywania terapeutycznego tego olejku jest najdłuższa.  Jednakże poza Australią, Chinami i Indiami zawsze zielone drzewa eukaliptusa często napotkamy w Afryce Północnej, Hiszpanii, Brazylii, Kalifornii a także w azjatyckiej części Rosji. Olejek eukaliptusowy często używany jest w zabiegach inhalacyjnych, w leczeniu przeziębienia i kataru. Skutecznie przeczyszcza kanały nosowe.

Sposób użycia:

  • inhalacji i aromatyzacji powietrza - działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapalny zatok, działa pobudzająco, pomaga przy depresji i niskim ciśnieniu. Pojemniczek na wodę w kominku aromatycznym napełnić wodą i dodać od 3 do 6 kropli olejku eterycznego.
  • kąpieli - działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapalny zatok, działa przeciwbólowo i rozgrzewająco. Działa pobudzająco, pomaga przy depresji i niskim ciśnieniu. Na jedną kąpiel stosuje się od 6 do 12 kropli olejku eterycznego. Należy je dokładnie wymieszać z ciepłą wodą w wannie. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut
  • masażu - działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapalny zatok. Olejek o silnym działaniu, nie stosować więcej niż 2 krople na jeden zabieg z 1 łyżką olejku bazowego.
 

Wskazówka: Przeciwwskazania w stosowaniu: Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi lub epilepsji oraz w czasie zażywania leków homeopatycznych. Nie stosować u kobiet w ciąży i dzieci. Nie stosować bez rozcieńczenia Nasze olejki eteryczne stosuje się tylko do użycia zewnętrznego Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła i wilgoci.