Grejfrut | BodhiCosmetics
aromaterapia balsam ciało dyfuzor eteryczny kostka krem kuracja kąpiel masaż mydło odżywka olejek peeling pielęgnacja prysznic płyn szampony sól trzcina włosy świeca żel żel pod prysznic
Olejki eteryczne
Grejfrut
10 ml

Olejek grapefruitowy Uzyskuje się przez mechaniczne wytłaczanie skórek owoców drzewa grejpfruta. Metoda ta  pozwala na zachowanie w składzie olejku substancji mineralnych i witamin. Stosuje się w przypadku migreny, depresji, napięcia nerwowego i bezsenności. Zapach grapefruita, działa orzeźwiająco i dezynfekująco.

Sposób użycia:

  • masaż - stosowany w terapii cellulitu i otyłości.  4 krople olejku mieszamy z 1 łyżką olejku bazowego
  • kąpiel - działa tonująco i przeciwdepresyjnie. Na jedną kąpiel stosuje się od 6 do 12 kropli olejku eterycznego. Należy je dokładnie wymieszać z ciepłą wodą w wannie. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut.
  • inhalacje i aromatyzacja powietrza - działa tonująco i przeciwdepresyjnie, łagodzi bóle migrenowe. Pojemniczek na wodę w kominku aromatycznym napełnić wodą i dodać od 3 do 6 kropli olejku eterycznego.
 

Wskazówka: Przeciwwskazania w stosowaniu: Może wystąpić indywidualna nietolerancja na olejek. Stosowanie u kobiet w ciąży, wymaga konsultacji z lekarzem. Nie stosować tuż przed ekspozycją skóry na słońce. Nie stosować u dzieci. Nie stosować bez rozcieńczenia. Nasze olejki eteryczne stosuje się tylko do użycia zewnętrznego Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła i wilgoci.