Słodka Pomarańcza | BodhiCosmetics
aromaterapia balsam ciało dyfuzor eteryczny kostka krem kuracja kąpiel masaż mydło odżywka olejek peeling pielęgnacja prysznic płyn szampony sól trzcina włosy świeca żel żel pod prysznic
Olejki eteryczne
Słodka Pomarańcza
10 ml

Olejek pomarańczowy Drzewo pomarańczowe jest wiecznie zielone i pochodzi z Dalekiego Wschodu. Oprócz charakterystycznego dla olejków cytrusowych działania antyseptycznego, wykazuje również bardzo skuteczne działanie uspokajające, łagodząc nadmierną nerwowość.

Sposób użycia:

  • inhalacje i aromatyzacja powietrza - działa uspokajająco, antydepresyjne, łagodzi stany lękowe, napięcia nerwowe, nadpobudliwość a także ułatwia zasypianie przy bezsenności. Pojemniczek na wodę w kominku aromatycznym napełnić wodą i dodać od 3 do 6 kropli olejku eterycznego.
  • kąpiel - olejek z pomarańczy pomaga  przy dolegliwościach skórnych. Wzmacnia tkankę łączną, działa regenerująco, ujędrniająco i antycellulitowo na skórę.  Na jedną kąpiel stosuje się od 6 do 12 kropli olejku eterycznego. Należy je dokładnie wymieszać z ciepłą woda w wannie. Kąpiel powinna trwać 15-20 minut
  • masaż - masaż z jego użyciem będzie wyjątkowo relaksujący. 4 krople olejku mieszamy z 1 łyżką olejku bazowego
 

Wskazówka: Przeciwwskazania w stosowaniu: Olejek pomarańczowy zawiera substancje fotouczulające - po zaaplikowaniu go na skórę przez następne 24 godziny unikać promieni słonecznych . Nie stosować u dzieci i u kobiet w ciąży. Nie stosować bez rozcieńczenia. Nasze olejki eteryczne stosuje się tylko do użycia zewnętrznego Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, chronić od światła i wilgoci.