Azjatyckie rytuały piękna

W ZGODZIE Z NATURĄ

Nasza skóra ufnie wchłania wszystko, co na nią nałożymy. Dlatego przy wyborze produktów pielęgnacyjnych warto kierować się przede wszystkim ich składem, by mieć pewność, że są bezpieczne. Stawiajmy na świadome zakupy. Certyfikowane kosmetyki Bodhi, wolne od groźnych związków chemicznych, eksperymentalnych mieszanek i szkodliwych składników, nie zawierają SLS, parabenów, wazeliny, sztucznych barwników i glikolu propylenowego


Kosmetyki naturalne to nie tylko trend, ale też dopełnienie życiowej filozofii.
Chcemy żyć w zgodzie z naturą, dlatego coraz częściej rezygnujemy z produktów syntetycznych.
Wybór certyfikowanych kosmetyków naturalnych to idealne dopełnienie tego nurtu.

Certyfikowany Olej Palmowy

Certyfikat RSPO daje gwarancję tego, że wykorzystany do produkcji olej palmowy – pochodzi z upraw nieprzyczyniających się do zubożenia wartości przyrodniczych. Jednocześnie zapewnia poszanowanie praw ludzi zamieszkujących tereny upraw palm olejowych. Certyfikacji podlegają plantacje, jak również przedsiębiorstwa, które korzystają z oleju palmowego. Łańcuch dostaw RSPO SCCS gwarantuje, że w produktach wykorzystano olej palmowy pochodzący z certyfikowanych plantacji. Certyfikacja oleju palmowego ma na celu poprawę warunków jego wytwarzania i minimalizację skutków zmian środowiskowych. Najważniejsze elementy certyfikacji RSPO w odniesieniu do plantacji to: – Zakaz zakładania plantacji na terenach lasów pierwotnych, terenach leśnych i nieleśnych o wysokiej bioróżnorodności, obszarach bagnistych, nadbrzeżnych i o stromych zboczach. – Zobowiązanie plantatorów do prowadzenia monitoringu i identyfikacji występowania gatunków chronionych roślin i zwierząt. – Zakaz wypalania powierzchni na jakimkolwiek etapie funkcjonowania plantacji (również przed jej założeniem). – Zakaz stosowania oprysków lotniczych, biologicznych metod ochrony z użyciem gatunków inwazyjnych oraz stosowania środków ochrony roślin na zasadzie profilaktyki. Zrównoważonego czyli pochodzącego z plantacji spełniających wymogi systemu certyfikacji RSPO. Posiadanie certyfikatu przez przetwórcę albo firmę handlującą olejem jest dla potencjalnych klientów i partnerów handlowych dowodem na to, że produkcja danego wyrobu nie przyczyniła się do niszczenia naturalnych ekosystemów. Chcesz dowiedzieć się więcej : http://rspo.pl/

Bez Parabenów,
BEZ SLS

SLS i SLES to jedne z silniejszych detergentów dostępnych na rynku. Wykorzystuje się je jednak od wielu lat w produkcji między innymi szamponów, mydeł, żeli pod prysznic. Sodium lauryl sulphate lub sodium laureth sulfate) – tensydy, które mają zdolność rozpuszczania tłuszczów i olejów, a więc są substancjami czyszczącymi.

SLS-y są bardzo tanimi substancjami, dlatego producenci kosmetyków tak często je wykorzystują. 

Odpowiadają one za intensywne pienienie się kosmetyku, dzięki czemu szampony i środki do mycia ciała zawierające SLS i SLES mogą dawać subiektywne wrażenie intensywnego działania oczyszczającego skórę i włosy, niestety jednocześnie często podrażniają oczy i skórę, a także są częstą przyczyną alergii. 

Kosmetyki  Bodhi nie zawierają syntetycznych konserwantów, barwników i substancji zapachowych, pochodnych ropy naftowej, silikonów, glikoli, zbędnych i obciążających skórę substancji zagęszczających i stabilizujących. My ich nie używamy bo czerpiemy wszystkie dobroci jakie przygotowała nam natura.
SLSy mogą zastąpić skoncentrowane składniki naturalne, które działają już w niewielkich ilościach.

Choć naturalne substancje być może czasem nieco słabiej się pienią, zapewniają one klientom odpowiednie oczyszczenie skóry i włosów bez narażania się na szkodliwe działanie.

Nietestowane
na Zwierzętach

W Unii Europejskiej jak i w Polsce, testowanie kosmetyków na zwierzętach jest nielegalne. Ponieważ z rozwojem technologii i powszechnym wprowadzeniem tworzenia sztucznej skóry, nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla testów na zwierzętach, które przyczyniają się do bólu i cierpienia. Z uwagi na coraz większą świadomość konsumentów, coraz więcej marek zaprzestaje testów na zwierzętach. Kupując kosmetyki Bodhi masz świadomość, że nie przyczyniasz się do tego procederu.

Kosmetyki Wegańskie

Wegańskie kosmetyki to te pozbawione w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego. 

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach to nie zawsze kosmetyki wegańskie.
Oba te określenia to nie synonimy. Ponadto kosmetyki wegetariańskie nie są wegańskimi.
Kosmetyki cruelty-free są nietestowane na zwierzętach natomiast wegańskie nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji pochodzenia odzwierzęcego. W tym: 

  • substancji otrzymywanych z ciał zwierząt, 
  • substancji otrzymywanych z wytwarzanych przez zwierzę produktu (np. mleko, śluz ślimaka, miód, wosk). 

Kosmetyki Bodhi pomagają dbać o urodę w sposób kompleksowy i holistyczny, z poszanowaniem dla otaczającego nas świata. Kosmetyki dla wegan to nowa kategoria produktów, w której znajdują się preparaty pozbawione składników odzwierzęcych oraz takie, które nie były na żadnym etapie tworzenia testowane na zwierzętach (tzw. cruelty-free). Oparte są głównie na ekstraktach roślinnych (ziołowych) i składnikach mineralnych, rzadziej syntetycznych.

Nasze kosmetyki są cenione za ich naturalność i bezpieczny skład.