„Najbardziej doceniam jego właściwości pielęgnujące skórę….”
peeling-naturalny

Autor: http://www.kosmo-medyk.pl
Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy

Jednym z moich ulubionych rodzajów kosmetyków pielęgnacyjnych są peelingi. O ile np. w mojej łazience może zabraknąć typowego balsamu, tak peeling musi być zawsze :P. Najczęściej posiadam ich spory zapas w różnych kombinacjach zapachowych itp. W dzisiejszym wpisie będziecie mogły przeczytać o dziewiczym kokosie, tak właśnie nazwała swój peeling firma Bodhi Cosmetics. Jaki ma skład i co jest nam w stanie zaoferować? ????

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy | Opakowanie

Naturalny, kokosowy peeling producent zamknął w 250 ml, plastikowym słoiczku z metalową nakrętką. Opakowanie dobrze znane, ale ma coś w sobie, co sprawia, że mi osobiście bardzo się podoba. Na pudełeczku znajdziemy etykietę z elementami w kolorze złota, w charakterystycznym dla firmy Bodhi wyglądzie sprawiają, że całość wygląda bardzo ładnie, oryginalnie i nieco orientalnie :). Od spodu natomiast znajdziemy już naklejkę z pełnymi informacjami dotyczącymi produktu. Pomysł bardzo fajny, pozwalający zachować minimalizm i elegancję głównej etykiety.

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy | Zabezpieczenie

Otwierając produkt pierwsze co rzuca się „w oczy” jest świetny, orientalny i intensywny zapach :). Kompletnie nie wiem, do czego go porównać, ponieważ mój nos nie czuł wcześniej podobnego zapachu. Jednak nie jest on duszący oraz nie nudzi mi się nawet po długim używaniu. Utrzymuje się na skórze przez pewien czas, przyjemnie otulając. Myślę, że na zimowe wieczory będzie świetnym towarzyszem, choć kokosa w nim nie wyczuwam :).

Peeling kokosowy Bodhi jak przystało na naturalną mieszankę, jest połączeniem składników ścierających z olejami, którą przed użyciem trzeba wymieszać. W takich produktach zawsze oleje wypływają na samą górę opakowania, a produkty „suche” pozostają pod nimi. Trudno to jednak nazwać kłopotliwą sprawą, gdyż wymieszanie peelingu zajmuje dosłownie chwilę i dla takiej zawartości zdecydowanie warto :).

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy | Konsystencja

Producent deklaruje, że peeling można stosować zarówno na suchą, jak i mokrą skórę. Moim zdaniem pomimo sporej zawartości olejów jest zwyczajnie za suchy, by móc go aplikować na suchą skórę. Przy takim stosowaniu można zmarnować sporo produktu, jednak nakładając na zwilżoną skórę, rozprowadza się go bardzo dobrze i nic się nie marnuje.

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy

W opakowaniu firma Bodhi umieściła ciekawy moim zdaniem skład peelingu. Połączenie trzech składników: cukru trzcinowego, pudru z orzecha włoskiego oraz drobinek z orzecha kokosowego odpowiedzialne jest za ścieranie martwego naskórka. Ponadto w peelingu znajdziemy dobrze znane, świetnie nawilżające masło shea i mającą dobry wpływ na skórę, działającą m.in. przeciwrodnikowo witaminę E. Jednak najistotniejszymi moim zdaniem składnikami są oleje zawarte w produkcie :). Pierwszym z nich jest łagodzący podrażnienia, dobrze spisujący się przy skórze tłustej, mieszanej i trądzikowej olej z krokosza barwierskiego. W kokosowym peelingu znajdziemy także olej słonecznika, zwiększający elastyczność skóry olej sezamowy oraz nawilżający i regenerujący olej z otrąb ryżu. Patrząc na skład, peeling powinien nie tylko złuszczać martwy naskórek, ale także nieść ze sobą wiele dobrego dla skóry działania, a jak to się ma do rzeczywistości?

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy | Skład

Nie jest tajemnicą, że bardzo się z tym peelingiem polubiłam. Mogłyście o tym przeczytać w ulubieńcach września 2015, gdzie zostawił konkurencję w kategorii pielęgnacja ciała daleko w tyle :). Składniki ścierające mające piaskową konsystencję są bardzo nie pozorne. Z jednej strony drobne i delikatne, jednak wystarczy delikatnie zwiększyć siłę nacisku dłoni by pokazały swoje mocne oblicze :). Dzięki temu produkt świetnie sobie radzi ze złuszczaniem martwego naskórka. Jednak to nie jest główne działanie, za które tak bardzo go polubiłam. Najbardziej doceniam jego właściwości pielęgnujące skórę. Pozostawia po sobie poza miękką, gładką i przyjemną w dotyku skórą, tłustą warstwę. Wchłonięcie zajmuje jej pewien czas, jednak przy takim jej pochodzeniu warto być cierpliwym. Odpłaca się odżywieniem, nawilżeniem oraz potrafi łagodzić podrażnienia. Sprawia, że po kąpieli nie potrzebuję już żadnych innych smarowideł i daje poczucie dobrze zadbanej skóry :). W żadnym wypadku nie spowodował u mnie żadnego podrażnienia, uczulenia itp.

Bodhi Cosmetics, naturalny peeling kokosowy

Dla mnie jest to peeling orkiestra. Złuszcza, nawilża, pielęgnuje i przy tym świetnie pachnie. Czego chcieć więcej? Może troszkę niższej ceny :). Za 250 ml kokosowego peelingu Bodhi trzeba zapłacić 82,99 zł, co dla części osób może być zbyt dużo. Jednak zdecydowanie warto po niego sięgnąć, a jego działanie i zapach mogę ocenić tylko i wyłącznie pozytywnie. Pozostaje mi go jedynie polecić, a u mnie ląduje na półce z produktami pt. „mogłabym ich mieć całą łazienkę i jeszcze trochę” :).

Peeling, jak i inne produkty Bodhi Cosmetics możecie znaleźć w sklepie producenta.

Źródło: http://www.kosmo-medyk.pl/2015/11/bodhi-cosmetics-naturalny-peeling.html

Więcej
tematów