ORIENTALNE PIĘKNO
ORIENTALNE-PIEKNO

Czym jest piękno? Jak bardzo zależy od nas?
Ile dostajemy go w prezencie od naszych przodków i wszechświata?
Jak tworzymy je sami?
Choćby tymi pytaniami objąć tylko ludzką fizyczność, nie będzie łatwo
o definicje i odpowiedzi. Zależą one bowiem od czasu, miejsca i tego, kto patrzy.
Wraz z biegiem historii kanony urody ulegały licznym zmianom.
To, co zachwyca na Wschodzie, niekoniecznie budzi podziw na Zachodzie czy Południu.

W naszym kręgu kulturowym o urodzie świadczą zdrowa zadbana sylwetka,
harmonijne rysy twarzy, jędrna skóra, nieskazitelna cera, bujne, lśniące włosy, zadbane
dłonie i paznokcie, mlecznobiały uśmiech. Nie wszędzie tak jest. Na przykład w pewnym zakątku Tajlandii urodę kobiet podkreślają czarne zęby i miejscowe piękności celowo barwią je skrupulatnie, żując betel. Niezależnie jednak od tego w jakiej szerokości geograficznej przyszło nam się urodzić często wymykamy się narzuconym wzorcom. Jeśli jesteśmy dla siebie wystarczająco łaskawi i czuli, odkrywamy własne piękno, dojrzewamy do niego, sięgamy po nie, tym zręczniej, im bardziej otwieramy się na szczodrość natury. Ceniły i wykorzystywały jej dary pradawne ludy zamieszkujące Azję, przekazując tę mądrość kolejnym pokoleniom.
 Tajowie wiedzą, że wszystko, co nam służy, już dostaliśmy od ziemi i słońca. Szanują i chronią przyrodę kraju, w którym na każdym kroku kwitną orchidee (rośnie ich tu 30 tys. gatunków), niebo wskazują kokosowe palmy, pysznią się soczyste granaty, gujawy i mango. To tu powstają małe, rodzinne plantacje i familijne manufaktury, gdzie przetwarza się oszałamiające roślinne bogactwo na olejki, balsamy, odżywki, peelingi, szampony, mydła.

Receptury opierają się na naturalnych komponentach bez chemicznych dodatków.

ORIENTALNE-PIEKNO ZABIEGI

Każdy, kto choć raz był w Tajlandii, przywozi stamtąd wspomnienie feerii kolorów i
bukiety niezwykłych wonności. Zapach jest w tym równikowym kraju nośnikiem piękna. To dlatego tajskie kosmetyki Bodhi, zachwycają gamą głębokich, dojrzałych i zrównoważonych aromatów m.in. soczystej pomarańczy, rozgrzewającego imbiru, wprawiającej w dobry nastrój trawy cytrynowej, orzeźwiającej mięty, zielonej herbaty, wyciszającej lawendy, słodkiego kokosa i wanilii.
Piękno Tajlandii zaklęte jest w harmonii, która manifestuje się jako
zjednoczenie umysłu i serca. Ta równowaga jest obecna w dopracowanych pod każdym względem produktach Bohdi. Opakowania łączą skromność i przepych. Stonowane kolorystycznie, utrzymane w czerni i głębokich brązach przywodzących na myśl krople żywicy lub ciemny bursztyn. Zdobione motywem figowego listka, kwietnymi ornamentami, złoceniami, przywołują klimat orientu. Są ozdobą łazienki. Używane każdego dnia na długo przesycają ją całą zmysłowymi woniami.
Jeśli jesteśmy przy wnętrzach, warto zauważyć, że tajska spójność między tym, co w
środku a tym co, na zewnątrz nakazuje zadbać o otoczenie. Ono także winno być piękne i traktowane z szacunkiem.
To pojmowane szeroko i to najbliższe nam.
Dlatego produkcja kosmetyków Bodhi odbywa się w sposób odpowiedzialny wobec środowiska. Dlatego marka ma w swojej gamie kolekcję świec aromaterapeutycznych oraz doskonale zaprojektowanych dyfuzorów zapachowych.
Same w sobie są one wyrafinowanymi elementami dekoracyjnymi.

Dodatkowo wypełniają pomieszczenia egzotycznymi aromatami, takimi jak na przykład
champaca, czyli spokrewnione z magnolią azjatyckie drzewo o złotych kwiatach
rozsiewających intensywny, niezwykle słodki zapach, który relaksuje i pobudza wydzielanie endorfin, tzw. hormonów szczęścia.
Tajlandia to kraj najlepszych na świecie masaży. Tu piękno wyraża się także poprzez
kojący dotyk, który harmonizuje, leczy, przywraca głęboki spokój. Tu piękna doświadcza się dotykiem. Dlatego kosmetyki Bohdi mają tak wyborną konsystencję,
 lekką lecz treściwą, pozwalającą na komfortową, przyjemną aplikację.
Gama olejków do masażu zachęca, by w zaciszu własnego domu przeprowadzić orientalną terapię m.in. korzenną lub syjamską.
Pierwsza, łącząc trawę cytrynową i lawendę, niweluje przesuszenia skóry i przywraca jej młodzieńczy blask. Druga, oparta na formule czterech olejków esencjonalnych, stymuluje krążenie krwi, działają detoksykująco i antyoksydacyjnie na całe ciało, rozgrzewa i rozluźnia.

Jakkolwiek definiujemy piękno, zawsze jest ono tożsame z pełnią, harmonią,
doskonałością. Takie też są produkty pielęgnacyjne Bodhi zawierające esencję Tajlandii, całe jej naturalne, szlachetne bogactwo i zniewalające zapachy.

ORIENTALNE-ZABIEGI

Więcej
tematów